Bolące stawy

Flower

Suplementy wspomagające stawy – ranking

Obecnie jesteśmy wręcz zasypywani suplementami i komunikatami reklamującymi tego typu produkty. Próbując pomagać sobie w profilaktyce zdrowotnej i planując zakup, jednocześnie gubimy się w nadmiarze ofert i możliwości. Z punktu widzenia swojego zdrowia mamy nie tylko prawo, ale i obowiązek wybrać te, które będą dla nas najlepsze. Powinniśmy również rozsądnie wydawać swoje pieniądze i nie tracić ich na produkty bezwartościowe.
Pewnie właśnie dlatego rankingi cieszą się takim powodzeniem.

Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom prezentujemy własny ranking produktów wspomagających zdrowie stawów.

SF-3 Triple Strenght Joint Care Formula

Omawiając ten produkt musimy skupić się na trzech ważnych substancjach, które zawiera. Ich połączenie daje w konsekwencji bardzo wysoką skuteczność, gdy chodzi o profilaktykę, czy nawet leczenie stawów.
Te trzy substancje to: glukozamina, chondroityna i MSM. Na temat glukozaminy napisano już bardzo dużo. Ciągle jest przedmiotem licznych badań naukowych. Doniesienia na jej temat są sprzeczne, co nie zmienia faktu, że wiele osób potwierdza, iż jej regularne zażywanie znacznie zmniejszyło dolegliwości bólowe stawów.
Podobnie rzecz się ma z chondroityną. Obie te substancje pozyskiwane są z morskich skorupiaków. Siarczan glukozaminy odbudowuje chrząstkę stawową oraz wzmacnia wiązadła, natomiast chondroityna jest odpowiedzialna za nawodnienie chrząstek. Obie mają niebagatelny wpływ na regenerację mazi wewnątrzstawowej.
Mniej znana, co nie znaczy, że mniej skuteczna, jest MSM. Skrót ten oznacza metylosulfonylometan. Jest to organiczna postać siarki, która blokuje niekorzystne procesy niszczenia tkanek, jakie zachodzą z wiekiem i pod wpływem przeciążeń. Dotyczy to zwłaszcza włókien kolagenowych. Dlatego też MSM jest wykorzystywana nie tylko w celu poprawy stanu zdrowia stawów, ale również skóry, włosów i paznokci. Zaobserwowano także korzystne oddziaływanie w leczeniu antytrądzikowym.
Jej działanie na stawy polega głównie na hamowaniu stanów zapalnych oraz przeciwdziałaniu procesom utleniającym. Łagodzi ból i pomaga w usuwaniu z organizmu metali ciężkich.
Ze względu na dużą zawartości i połączenie opisanych tu trzech składników SF-3 Triple Strenght Joint Care Formula jest przykładem bardzo dobrego suplementu o wszechstronnym działaniu. Właśnie dlatego, znalazł się na pierwszym miejscu naszego rankingu. Dodatek w postaci stearynianu magnezu obniża poziom stresu fizjologicznego, co także przekłada się na poprawę zdrowia. Świadczą o tym także liczne pozytywne opinie klientów.

Relacja cena / skład również wypada najlepiej za 150 kapsułek (gdzie dwie kapsułki zawirają po 1500 mg glukozaminy, 1200 mg chondroityny i 250 mg MSM) trzeba zapłacić 136 PLN co daje koszt 1,81 dla jednej porcji (dwóch kapsułek).

Miesięczna kuracja kosztuje  54,30 PLN, vide >>> SF-3 w Vitalab.pl

Dymatize Joint repair

To kolejny suplement o podobnym składzie, aczkolwiek trochę ustępuje SF-3 Triple Strenght Join Care Formula. Zawiera te same trzy aktywne substancje, choć dwie pierwsze w znacznie mniejszych ilościach a trzecią w ilości nieco większej niż w SF. Działa także dość dobrze, choć drobne różnice przejawiające się w braku substancji pomocniczych sprawiają, że zajmuje zasłużoną drugą pozycję.
Jest dobrym środkiem profilaktycznym i dość dobrze wspomaga leczenie w przypadku kontuzji sportowych oraz zużycia stawów związanych z podeszłym wiekiem.

Relacja cena / skład również wypada gorzej, za 60 kapsułek (gdzie 2 kapsułki zawierają 100 mg glukozaminy, 800 miligramów chondroityny i 800 mg MSM) trzeba zaplacić ok. 59 PLN, co oznacza, że jedna porcja (2 kapsułki) kosztuje 1,96 PLN. Koszt miesięcznej kuracji 59 PLN, vide: Dymatize w Ceneo.pl

Olimp Glucosamine Gold

Firma Olimp Labs. ma w swojej ofercie kilka różnych preparatów wzmacniających stawy. Trudno jednoznacznie ocenić, który z nich należy uznać za najlepszy. Glucosamine Gold została wybrana ze względu na pozytywne sygnały, jakie napływają od klientów w związku z jej stosowaniem. W tym wypadku działanie glukozaminy zostało wzmocnione przez dodanie witaminy C. Faktycznie taka kompozycja jest korzystna dla procesów regeneracyjnych zachodzących w organizmie. Przy czym należy pamiętać, że stosunkowo łatwa do pozyskania w diecie witamina C nie może się równać z chondroityną, czy MSM.


Universal Animal Flex

Kolejny preparat na stawy znanej firmy wspomagającej wysiłek sportowy – Universal. W jego składzie można znaleźć zarówno glukozaminę, jak i chondroitynę w dwóch postaciach oraz MSM. Jest to więc kompozycja powodująca opisane już powyżej działania prozdrowotne. Suplement mógłby się znaleźć wyżej w naszym rankingu, gdyby nie niekorzystne przełożenie cenowe. Również nie do końca trafione wydaje się dodanie oleju lnianego. Pozostaje dość wątpliwe czy zwarte w nim kwasy ALA o niskiej konwersji w DHA i EPA mogą w jakiś sposób poprawić jego działanie.
Zbyt mało także mamy danych z pierwszej ręki, czyli od naszych krajowych użytkowników, by postawić Animal Flex na wyższej pozycji. Co nie znaczy, że nie jest to cenny produkt.

Oto nasza ocena przedstawiona do Waszej dyspozycji. Mamy nadzieję, że pomoże w dokonaniu najlepszego wyboru. Osobom bardziej dociekliwym polecamy lekturę zamieszczonych poniżej publikacji naukowych, z których zostały zaczerpnięte przedstawione tu informacje o poszczególnych substancjach.

Literatura:
Bassler C, Rovati LC, Franchimont P., „Glukosamine sulfate stimulates proteglycan production in human chondrocytes in vitro”, Osteoarthritis Cartilage 1998, 6: 427.
Van Blitterswijk WJ, Van de Nes JC, Wisman PI., „Glucosamine and chondroitin sulfate supplementation treat symptomatic disc degeneration: Biochemical rationale and case report”, BMC Complement Altern Med 2003, 3 (1) 2.
Earl L. Mindell, „The MSM Miracle”, Keats Publishing 1997.
Jacob S.W., „The Current Status of MSM in Medicine”, Am. Acad. Meri. Prev. 1983.